Zapraszamy do Żurawińca dzieci i młodzież i dorosłych na letnie i zimowe obozy i warsztaty.


PRZYJMUJEMY REZERWACJE NA POBYTY W CZASIE
FERII ZIMOWYCH I WAKACJI LETNICH

Współpracujemy ze szkołami, biurami turystycznymi, klubami sportowymi i tanecznymi, zakładami pracy, parafiami, organizacjami harcerskimi.

Współpracujemy ze szkołami, biurami turystycznymi, klubami sportowymi i tanecznymi, zakładami pracy, parafiami, organizacjami harcerskimi.
Żurawiniec posiada œświadectwo kwalifikacji, obozy zgłaszane są w Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz w Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Obiekt posiada pokoje z łazienkami (większość, lub z 1 łaz. na 2 pok.) w których możemy zakwaterować grupy ok. 46 osób, salę z kominkiem.
Dużym atutem przy organizacji obozów tanecznych i sportowych jest salka rekreacyjna z lustrami do ćwiczeń.

Mamy duży, ogrodzony teren przylegający do lasu, gdzie znajdują się boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, kometkę, stół do gry w tenisa stołowego, oraz zadaszone miejsca przy ognisku, co sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu i integracji grupowej.
W okolicy znajduje się stajnia (konie rasy wielkopolskiej), jeziora, rzeka Warta z czynnym przewozem promowym. Nad okolicznymi jeziorami znajdują się rezerwaty czapli siwej, żeremia bobrów, a obok domu, na łące, wiosną i latem można posłuchać i podziwiać żurawie.

Najbliższe miasta to Międzychód (15km), Sieraków (12km). Odległość od Poznania to ok. 85km, od Gorzowa Wlkp. Ok. 70km.

Do granicy z Niemcami jest ok. 90 km i ok. 170 km do Berlina.
Podczas obozów możliwość organizacji dodatkowych odpłatnych i nieodpłatnych zajęć:

- wycieczka do ZOO SAFARI w Świerkocinie-Zoo Safari jest pierwszym Ogrodem Zoologicznym w Polsce, przez które można przejechać samochodemi zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska. Na 20 ha powierzchni przebywa ok. 600 zwierząt (43 gatunki) Zwiedzających nie odgradzają od zwierząt ani kraty, ani szyby, ani nawet fosy. Poza terenem safari w Zoo Safari znajduje się piesze zoo i teren parku rozrywki
- przejażdżki bryczką, jazda konna - wycieczka do Sierakowa (basen ze zjeżdżalnią "rurą", nowoczesna kręgielnia, kajaki)
- wyjścia nad jezioro
- wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach- w dawnym folwarku można zobaczyć wystawę ginących zawodów, dowiedzieć się jaki szewc robił buty na jedno kopyto, odwiedzić sklepik kolonialny, warsztat kowalski, szwalnię i wiele innych. A dodatkowo uczestnictwo w warsztacie wikliniarskim i wyplatanie wiklinowych wózeczków, które "rękodzielnicy" zabiorądo domu!
- spotkanie z Leśniczym - obserwacje przyrody i wiele ciekawostek o ptakach (w końcu jesteśmy w Żurawińcu :-)) i nie tylko
- zajęcia manualne w glinie podczas których uczestnicy wykonają własnoręcznie pamiątki
- ogniska
- podchody nocne - ze śródleśnej bazy Matecznik do Żurawińca, to się pamięta :-)
- dyskoteki


Kontakt:
"Żurawiniec"
Kompleks Agroturystyczny Zwierzyniec 9A 9B
64-400 Międzychód

  mail:zurawiniec@zurawiniec.pl
  tel.kom: 0694 497 544
  lub 0603 180 303