PUSZCZA NOTECKA - KRAINA 100 JEZIOR

Puszcza Notecka to jeden z największych w Europie i drugi co do wielkości w Polsce kompleks leśny. Zajmowany przez nią obszar - międzyrzecze Warty i Noteci - to zalesione, potężne wały wydm polodowcowych, labirynt dolin i pagórków, a także przepiękne i czyste jeziora Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego zwanego "Krainą 100 Jezior".
Te szczególne krajobrazowo obszary objęte zostały programem Natura 2000.
"Żurawiniec"to kompleks agroturystyczny położony na zagospodarowanym obszarze 4 ha.

W dwóch nowych budynkach oddajemy do Państwa dyspozycji 46 miejsc noclegowych w pokojach 2,3 -osobowych, oraz przestronnych pokojach wieloosobowych. Pokoje wyposażone są w łazienki z prysznicami, a część z 1 łazienką dla 2 pokoi.

Obiekt posiada parking, Salę Kominkową z jadalnią i TV z powodzeniem wykorzystywaną na imprezy i szkolenia, aneks kuchenny, hol wypoczynkowy z wiekowym pianinem, salę rekreacyjną z lustrami (100m2) idealną na zajęcia taneczne i sportowe, bilard, stół do tenisa stołowego, "piłkarzyki".

Na ogrodzonym terenie w bezpośrednim sąsiedztwie domu znajdują się wiatki wypoczynkowe, grill miejsce na ognisko i imprezy plenerowe, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej na połaci białego piasku, a na przylegającym terenie zorganizowany jest tor do gier paintballowych i zespołowych.

Budynki są z dwóch stron otoczone lasem, a z okien południowych, z jadalni i tarasu rozciąga się widok na pola. Na przylegających łąkach spotkać można żurawie, których głos roznosi się po okolicy (stąd nazwa) i obserwować sarny, polujące jastrzębie, w powietrzu dzwoni śpiew skowronków, a w ciepłe dni wieczorami rozlegają się koncerty świerszczy i wtórujące im chóry żab. W pogodne noce rozciąga się nad nami rozgwieżdżone niebo, jakie rzadko można zobaczyć w innych miejscach.

Nie musisz robić nic.
Albo możesz robić wiele.

W okolicy znajdą Państwo wiele pięknych krajobrazowo miejsc: śródleśne jeziora, malowniczą dolinę Warty, tajemnicze zakątki puszczańskie, stare drzewa i "rzeźbione" przez bobry pnie, łąki, pola, stare zabudowania wsi. Widok na zielony dywan Puszczy Noteckiej można podziwiać stojąc na wysokości 11 piętra, na tarasie wieży przeciwpożarowej, (fachowo zwanej dostrzegalnią).

W odległości ok. 20 spacerowych minut położone są dwa jeziora zachęcające do kąpieli i wędkowania- Środkowe i Piaskowe, nad którym ślady bobrów świadczą o czystości wody. Dla pasjonatów Nordic Walking, wycieczek rowerowych i pieszych- wiele urozmaiconych krajobrazowo tras. Jesienią zapraszają lasy pełne grzybów i wrzosów. Zimą po bajecznym kuligu ogrzejesz się przy kominku.

Zapraszamy na pobyt zarówno weekendowy, jak i w trakcie tygodnia. Najlepszą rekomendacją są dla nas Goście odwiedzający nas wielokrotnie, często rezerwując terminy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Zapraszamy przez cały rok!


Kontakt:
"Żurawiniec"
Zwierzyniec 9A 9B
64-400 Międzychód

  mail:zurawiniec@zurawiniec.pl
  tel.kom: 0694 497 544
  lub 0603 180 303
____________