Od wczesnej wiosny zapraszamy na wyjazdy podczas których mogą Państwo obserwować przyrodę - ptaki, ssaki, płazy czy gady, spacerować po pachnącym żywicą lesie i po polach i łąkach.

Goszcząc u nas koniecznie musisz zobaczyć i posłuchać żurawie - ptaki, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni - wszak to im nasza agroturystyka zawdzięcza swoją nazwę. Obserwacje można prowadzić z drewnianej wieży z widokiem na pola. Od wiosny na przyległych polach słychać ich klangor. Dołączają do nich później śpiewy drozda, kosów, skowronków. Na podwórku można spotkać parę dudków, sikorki bogatki, rudziki, sójkę. Wytrawne oko dostrzeże więcej ciekawych gatunków. Nad polami i lasem szybują ptaki drapieżne, a na pobliskich mokradłach żerują czaple siwe i - do niedawna unikatowe - czaple białe.
W lesie nietrudno spotkać zająca, dziki przy pobliskiej leśniczówce, a nad jeziorem i nad Wartą- ślady bytności bobrów (a może i samych "drwali"), na polach i w lesie- sarny i daniele. Na naszym podwórku mieszkają gatunki chronione, np. jaszczurki zwinki i padalce. A w pobliżu spotkać można zieloniutkie rzekotki drzewne i usłyszeć wieczorne koncerty żab znad przyległych stawów.

Do Puszczy Noteckiej powróciły wilki - wędrująca wataha wilków obserwowana jest na jej terenie już kolejny rok. Wilki spotkać można w Parku Wilków w Stobnicy, natomiast potrącony przez samochód wilk jest eksponatem wstawy przyrodniczej i historycznej (poświeconej zaginionej wsi puszczańskiej Radusz) w izbie pobliskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Międzychód.
Wieczorem proponujemy spotkanie z leśniczym, który amatorsko zajmuje się ornitologią, opowieści, filmy przyrodnicze, zdjęcia czy nagrania głosów zwierząt z pewnością umilą pobyt młodszym i starszym gościom.
Gdy wszędzie jest zielono, warto również wybrać się na spacer z panią Anią, której pasją są rośliny i zioła i założyć swój własny zielnik.
Udostępniamy również amatorskie lornetki oraz klucze do rozpoznawania gatunków fauny i flory.

Zwierzaki domowe to też część przyrody ;-) :


Kontakt:
"Żurawiniec"
Kompleks Agroturystyczny Zwierzyniec 9A 9B
64-400 Międzychód

  mail:zurawiniec@zurawiniec.pl
  tel.kom: 0694 497 544
  lub 0603 180 303